Emiraty Arabskie

Przejdź do wyszukiwarki i zarezerwuj wczasy

Zarezerwuj już teraz!
Banner

Dubai Abu Dhabi

Emiraty Arabskie - Dubai, Abu Dhabi

Emiraty Arabskie długo były krajem mało poznanym przez polskich turystów. Ostatnie lata to jego gwałtowna modernizacja i stopniowe coraz większe otwarcie się na świat. Dziś stanowią one jeden z ulubionych kierunków turystów wyjeżdżających z Apollo Tour. W ciągu zaledwie dekady Emiraty Arabskie z miastami takimi jak Dubai czy Abu Dhabi stały się jedną ze światowych stolic zakupów, odwiedzaną chętnie przez turystów z całej Europy, Afryki i Azji. Nowoczesne centra rozrywki sprawiają, że każdy dziś znajdzie tu coś dla siebie. Setki kilometrów plaż i pustyń to idealne miejsce na wypoczynek dla każdego, kto najchętniej mieszkałby w klimacie gorącym.

Nie można zapomnieć też o niezwykłej kulturze tego regionu. Arabskie słodycze, niezwykła muzyka, kolorowe stroje i tysiącletnie zabytki – to wszystko można znaleźć właśnie tu. Pod względem architektury można się tu zetknąć z niezwykłym kontrastem starożytnych fortów i meczetów z nowoczesnymi wieżowcami Dubaju, które należą do najwyższych na świecie. Dubaj jest zresztą oazą luksusu, którą powinien poznać każdy, kto ceni życie na wysokim poziomie.


Emiraty Arabskie

Bajki z 1001 nocy to nie tylko historie z książek. Teraz możesz osobiście doświadczyć uroku i tradycji Bliskiego Wschodu. Niektórzy polscy turyści, myśląc o Emiratach Arabskich, mają przed oczami pustynny krajobraz i jednostajną architekturę. W ostatnich latach to się mocno zmieniło i dziś obok tradycyjnie arabskich budowli w Dubaju zobaczysz najwyższe wieżowce świata i najbardziej nowoczesne galerie handlowe. Jeśli idealne wakacje to dla Ciebie połączenie plażowania, zwiedzania i zakupów, to zakochasz się w Emiratach Arabskich!

Warto od czasu do czasu podarować sobie luksus na najwyższym światowym poziomie. Właśnie takich turystów starają się przyciągnąć Zjednoczone Emiraty Arabskie, które oferują gigantyczne parki wodne, największe centra handlowe na świecie i hotele godne arabskich szejków i księżniczek.

Emiraty Arabskie


Wyloty z Niemiec do Emiratów Arabskich

Wyloty z Niemiec do Emiratów Arabskich

Lotnisko we Frankfurcie jest jednym z największych w Europie, a Niemcy dodatkowo stale inwestują w swoją infrastrukturę. Dlatego warto zacząć swoje luksusowe wakacje w Dubaju od dojazdu na lotnisko komfortową autostradą ze Szczecina, Poznania czy Wrocławia. Na naszej stronie możesz wybrać, z którego lotniska chcesz wylecieć – na północy, południu, zachodzie czy wschodzie kraju? Dbamy o twój komfort, więc masz nad tym pełną kontrolę. Przy niemieckich lotniskach bezpiecznie zostawisz samochód, a jeśli chodzi o zwiedzanie czy jedzenie, to na pewno znajdziesz coś dla siebie wokół lotnisk we Frankfurcie czy Monachium.

Zależy ci na naprawdę dobrze zorganizowanym wyjeździe? W przypadku krajów takich jak Emiraty Arabskie to szczególnie ważne, bo chcesz przecież, by wyjazd był luksusowy i przebiegał bez zakłóceń. Dlatego warto korzystać z doświadczenia niemieckich biur podróży, które mają wieloletnie doświadczenie w organizacji tego typu wczasów. Sprawdź ceny wakacji w Dubaju z Niemiec na naszej stronie lub skontaktuj się bezpośrednio z naszym biurem.
Jest jeszcze coś, co warto wziąć pod uwagę, zanim na własną rękę zarezerwujesz hotel w Emiratach Arabskich. Pewnych rzeczy nie da się uchwycić na zdjęciach, a to, czy kobieta z Zachodu będzie czuła się w danym miejscu swobodnie, a grupa znajomych będzie mogła się bez obaw bawić, zależy od miejsca. Dlatego lepiej nie ryzykować samodzielnego testowania hoteli. Mamy lata doświadczenia w organizacji i dobieraniu wyjazdów do Emiratów Arabskich do różnych potrzeb i oczekiwań, dlatego warto nam zaufać.

Osobną kwestią są ceny – hotele w Emiratach mogą być bardzo drogie. Rezerwacja poprzez sprawdzonego niemieckiego organizatora wycieczek, który negocjuje ceny za dziesiątki pokoi jednocześnie, to dostęp do bonusów i stawek, które gdzie indziej byłyby niedostępne. Dlatego Apollo Tour to dobry kierunek zarówno dla osób, które chcą tanio zobaczyć ten kraj, jak i dla tych, które marzą o tym, by bez nadwyrężania budżetu zamieszkać w słynnych i najbardziej luksusowych hotelach świata, jak Desert Palm w Dubaju czy Emirates Palace. Nad nimi wszystkimi góruje oczywiście Burj al Arab. Kojarzysz jego wygląd nawet, jeśli nigdy nie słyszałeś nazwy. Chcesz uczcić naprawdę wyjątkowe wydarzenie lub pojechać w magiczną podróż poślubną? Zapytaj o aktualne oferty wycieczek z Niemiec do Dubaju i sprawdź, od kiedy możesz zarezerwować pokój!


Musisz to zobaczyć podczas wycieczki po Emiratach

Dubaj to światowa stolica handlu i rozrywki, ale już Oman to nieznane turystom państwo, które może pozytywnie zaskoczyć. Nie ma tu najpopularniejszych atrakcji świata arabskiego, a turystów jest nieco mniej, więc można poczuć się jak w bajce. Oman to też setki kilometrów plaż, na których nie będzie tak tłoczno jak w kurortach Dubaju.

Jeśli wynajmiesz auto, w Emiratach Arabskich czeka cię o wiele więcej atrakcji niż sam Dubaj. Do ciekawych miejsc, o których wie nie każdy turysta, należy np. muzeum Ferrari lub szlak Via Ferrata, który pozwala piąć się serpentynami pod górę. Fani motoryzacji mogą też udać się na off-road po pustyni lub wycieczkę po słynnych czerwonych wydmach.

Jeśli kochasz sporty wodne, to tutejsze plażę zapewnią ci wiele okazji do ich uprawiania, a osoby, które preferują ląd, mogą zdecydować się na wycieczkę na wielbłądzie lub odwiedzić prawdziwą oazę.

Jednak nie da się ukryć, że Dubaj kojarzy się głównie z luksusem i to właśnie największe budowle, najlepsze hotele i najbardziej niezwykła architektura tu przyciągają. Jeśli słyszałeś, że przystanki autobusowe w Emiratach Arabskich mają klimatyzację, a policja porusza się Ferrari, to wiedz, że to prawda! Musisz zobaczyć to choć raz na własne oczy.

To też kierunek dla osób, które kochają słodycze. Arabska kawa i ciastka są legendarne na całym świecie. Skosztuj ich na ulicznych kramikach lub w restauracji na ostatnim piętrze drapacza chmur. Jeśli masz ochotę latem pojeździć na nartach lub łyżwach, również tego typu centra rozrywki znajdziesz w tym gorącym kraju.

Musisz to zobaczyć podczas wycieczki po Emiratach


Emiraty Arabskie – światowa stolica zakupów

Emiraty Arabskie – światowa stolica zakupów

Tutejsze drapacze chmur naprawdę zapierają dech w piersiach. Podczas wycieczki możesz spać w najwyższym hotelu na świecie, a do tego odwiedzić kilka z najwyższych wieżowców ze słynnym Burj Khalifa na czele. Sztuczne wyspy w kształcie palm powstały na życzenie szejka, który chciał w ten sposób rozwiązać problem zbyt małej liczby plaż w Dubaju. To pokazuje, że w Emiratach Arabskich nic nie jest możliwe, a wakacje w Dubaju potrafią zaskoczyć. Najnowszym projektem szejków są centra handlowe. Obok turystyki Dubaj ma stać się światową stolicą zakupów i to już zaczyna się udawać.

Dubai Mall to największa galeria handlowa świata. Znajdziesz tu sklepy lokalnych marek, jak i tych znanych z Europy, a do tego restauracje serwujące oczywiście specjały kuchni arabskiej. Nie możesz się zdecydować na zakupach? 1300 sklepów, które znajdziesz w Dubai Mall, raczej nie ułatwią zadania, ale zapewnią rozrywkę na długie godziny. Z kolei Abu Dhabi to kierunek dla tych, którzy troszczą się o środowisko – znajdziesz tu centrum handlowe, które jest całkowicie ekologiczne. Mall of the Emirates to miejsce dla rodzin. Poza gigantycznym centrum handlowym znajduje się tu resort z olimpijskim lodowiskiem i podwodnym zoo.

Jeśli więc na wakacjach najlepiej odpoczywasz chodząc po sklepach, nie ma lepszego pomysłu na urlop, niż wyjazd do Dubaju. Nie można oczywiście zapomnieć o tradycyjnych bliskowschodnich bazarach. Przyprawy, owoce i dywany – to wszystko znajdziesz na jednym z targowisk podczas wakacji w Emiratach. Pamiątki, które stąd przywieziesz, z pewnością będą unikatowe.


Emiraty dziś, czyli szybko zmieniające się królestwo

Kraje Zatoki są kojarzone z konserwatywnym stylem życia i brakiem swobód. Czy słusznie? Zdecydowanie można to powiedzieć o Arabii Saudyjskiej, ale już mieszkańcy Emiratów Arabskich cieszą się większymi swobodami. Rząd tego kraju jakiś czas temu zdecydował o naprawie gospodarki – pieniądze mają napływać do kraju nie tylko dzięki ropie, ale też z turystyki. W Dubaju zmieniono więc prawa na takie, których łatwiej jest przestrzegać przybyszom. Od tej pory nie tylko w większości hoteli w Dubaju, ale i w restauracjach czy na plaży w tym mieście można poczuć się swobodnie. Kurorty, z którymi współpracujemy, to te najlepsze i najchętniej odwiedzane przez turystów, którzy czują się tu bezpiecznie i świetnie się bawią. W hotelach w Dubaju jest też serwowany alkohol.

Kiedy przyjechać? Magia wakacji w Dubaju polega na tym, że możesz go odwiedzić przez cały rok! W grudniu i styczniu jest najchłodniej, ale w porównaniu z polską zimą i tak będziesz miło zaskoczony. Od maja do września może być naprawdę gorąco, warto jednak wiedzieć, że wszystkie muzea, galerie handlowe, a nawet przystanki mają klimatyzację, więc upał nie powinien ci przeszkadzać.

Byłeś już na wakacjach w Dubaju i szukasz czegoś więcej? Pytaj o nasze inne bliskowschodnie kierunki. Tajemniczy Oman, magiczny Katar czy Arabia Saudyjska, której powierzchnia jest 7 razy większa od Polski – wciąż jest wiele rzeczy, które mogą cię zaskoczyć na Bliskim Wschodzie!

Emiraty dziś, czyli szybko zmieniające się królestwo+48 513 38 00 77